مهریه یه هدیه است، نه پشتوانه خوشبختی دختر

مهریه یه هدیه است، نه پشتوانه خوشبختی دختر

مهریه یه هدیه است، نه پشتوانه خوشبختی دختر

مهریه ، یه هدیه است . یک پیش کش هستش که آقا داماد به دستور خدا ، هدیه می کنه به عروس خانم ،‌به خاطر این که بگه من بهت توجه دارم . به خاطر این که بگه من محبتم رو می خوام نشون بدم . به خاطر این که بهت ثابت کنم دوستت دارم . من به تو میل دارم . من طالب تو ام . من خواستار تو ام . مهریه اینه . سوره ی نساء آیه 4 ؛ وَآتُواْ النَّسَاء صَدُقَاتِهِنَّ نِحْلَةً فَإِن طِبْنَ لَکُمْ عَن شَیْءٍ مِّنْهُ نَفْسًا فَکُلُوهُ هَنِیئًا مَّرِیئًا ﴿4﴾مهریه ی زنان را با طیب خاطر به آنان بدهید .
از چه کلمه ای خدا برای دادن مهریه استفاده کرده ؟ نِحْلَةبذارید بگم نِحْلَة چی هست . نِحْلَة نهله یعنی بدهی . نِحْلَة یه هدیه است در زبان عرب که از سر محبت به کسی داده میشه . زنبور عسل روزی 250 بار پرواز می کنه ،‌ روی گل ها می شینه . شهد گل رو جمع می کنه و میاره که تبدیل به عسل بکنه . جالبه بدونید از این 250 بار ، 10 بارش به خاطر خودشه . 240 بارش برای آدم هاست . و این کاری که زنبور عسل می کنه ، یعنی به فرمان خدا 250 بار پرواز می کنه شهد گل جمع می کنه تا عسل درست کنه و ما مردم بخوریم کام مون شیرین بشه ، از زبان عرب به این میگن نِحْلَة ! 
240 پرواز زنبور به خاطر شاد کردن منو شماست . و خدا دقیقا برای مهریه این کلمه رو به کار برده . بنابراین مهریه هدیه است . یه تلاش برای شیرین کردن کام طرف مقابله . این چه حرف زشتیه که والدین میگن ، مهریه یه پشتوانه برای دخترمونه . مهریه یه حربه ای هستش که فردا اون رو بکوبیم تو سر داماد . واسه همینه که بی تربیتی می کنیم . اگه بپذیریم که یه هدیه است ، بدونیم که هدیه دادن و هدیه گرفتن آدابی داره .
تایپ شده از روی سخنرای دکتر فرهنگ با حذف و اضافات

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *