به گزارش ایرنا نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر و هیات همراه وی و مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان عصر چهارشنبه در بازدید از روستای سیل زده خویسه یک در شهرستان کارون درمیان مردم این منطقه حضور یافتند و ضمن توزیع این بسته‌های آموزشی و فرهنگی با مردم گفت وگو کردند.

نماینده رهبر معظم انقلاب در جمعیت هلال احمر در جمع مردم این روستا در محل مسجد امیر المومنین این منطقه بیان کرد: در سیل اخیر در خوزستان مردم بسیاری از سرمایه‌های خود را از دست دادند اما تمام نهادهای دولتی و مردمی تلاش داشتند که نهایت کمک و امدادرسانی را در این منطقه داشته باشند.

حجت الاسلام عبدالحسین معزی ادامه داد: علاوه بر سختی که سیل بر مردم وارد کرده است دشمنان این نظام نیز با فشار تحریم تلاش دارند تا زندگی را بر مردم این کشور سخت تر و دشوار کنند اما این سختی ها را با کمک مردم سپری خواهیم کرد.

وی بااشاره به انعکاس مشکل نبود خانه بهداشت و مدرسه برای دوره متوسطه دانش‌آموزان و نبود پوشش تلفن همراه در این روستا از سوی مردم ، قول پیگیری این موارد و برطرف شدن این مشکلات را به اهالی داد. 

در دامه این نشست مدیر عامل جمعیت هلال احمر خوزستان بیان کرد: ۱۳۵ روستا در استان در فروردین ماه امسال درگیر سیل شدند که تلاش شده همچنان با امدادرسانی و توزیع بسته های حمایتی به مردم آسیب دیده این مناطق کمک رسانی شود.

وی با اشاره به طرح با مهر تا مهر این جمعیت ادامه داد: از هفته گذشته این طرح در استان اجرایی شده است و بسته های آموزشی و فرهنگی با کمک مردم تهیه و در بین دانش آموزان مناطق سیل زده استان توزیع می شود.

روستای خویسه از توابع شهرستان کارون در فروردین ماه امسال درگیر سیلاب شد، جمعیت این روستا یک هزار و ۲۰۰ نفر و جمعیت دانش آموزی آن ۲۰۰ نفر است.

کودکان و جوانان این روستا با خواندن اشعار عربی با مضمون شکرگذاری و تشکر از نماینده رهبری در جمعیت هلال احمر استقبال کردند.

به گزارش ایرنا حجت‌الاسلام و المسلمین معزی”  نماینده رهبر معظم انقلاب در جمعیت هلال‌احمر شامگاه سه شنبه برای سفری ۲ روزه وارد خوزستان شد و شامگاه چهارشنبه استان را به مقصد تهران ترک کرد.

از جمله برنامه های وی دراین سفر حضور در آیین تکریم و معارفه مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر استان و بازدید از مناطق سیل زده شهرستان کارون بوده است.

نماینده رهبری در جمعیت هلال احمر در فروردین ماه امسال در حادثه سیل اخیر نیز  به خوزستان  سفر کرده بود.

۷۱۵۸ /۶۰۰۲

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *