به گزارش روابط عمومی استانداری قم، بهرام سرمست عصر چهارشنبه در جمع زائران مددجوی استان آذربایجان غربی در قم، با اشاره به نقش آموزش در توانمندسازی مددجویان افزود: در کنار کمک های مادی و معنوی، باید زمینه آموزش و مهارت افزایی افراد نیز ایجاد شود.

وی با بیان اهمیت توجه به آسیب های اجتماعی در خانواده ها گفت: از موضوع‌های مهم در امر آموزش، مسائل مرتبط با خانواده و سبک زندگی می باشد که لازم است افراد به خوبی در این زمینه آموزش داده شوند.

وی با بیان اینکه آسیب های اجتماعی در سایه مشکلات معیشتی فشار بیشتری بر قشرهای ضعیف وارد می کند، ادامه داد: مدیران موظف هستند نسبت به اقشار آسیب پذیر برنامه ریزی جامع تری داشته باشند.

سرمست با تاکید بر رویکرد مناسب کمیته امداد امام خمینی در آموزش مهارت، کار و اشتغال، گفت: مدیریت استان همچون پدری حامی و پشتیبان اعضای جامعه است و منطقی می باشد که برای عضوی که ضعیف تر است، توجه و حمایت بیشتری داشته باشد.

وی در ادامه، در بازدید از کارگاه های مهارت آموزی مددجویان کمیته امداد امام خمینی در جشن تکلیف دختران مددجو حضور یافت و با اشاره به اهمیت آموزش مسائل دینی و احکام شرعی، بر پایه ریزی مسیر زندگی در راه نماز و خداشناسی تاکید کرد.

وی همچنین در کلاس پیشگیری از آسیب های اجتماعی با اشاره به آسیب های فضای مجازی در زندگی امروزی، بر مدیریت زمان و کنترل فضای مجازی تاکید کرد و گفت: باید از فضای مجازی در مسیرهای سودمند بهره برد و زمینه های آسیب و اعتیاد به فضای مجازی شناسایی و پیشگیری شود.

سرمست با بیان ضرورت آموزش ویژه جوانان که در سن ازدواج هستند، گفت: توجه به آسیب های اجتماعی در تشکیل خانواده و لزوم آموزش زوجین و خانواده ها در تحکیم پایه های زندگی نقش بسزایی دارد.

وی بر توزیع متوازن این آموزش ها در مناطق مختلف تاکید کرد و افزود: دانش در کنار مهارت و هنر ارزش پیدا می کند و نسل جدید باید این مهم را سرلوحه کار خود در زندگی قرار دهند تا نسلی توانمند برای آینده کشور تربیت شود.

۷۴۰۶/   ۶۱۳۳/

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *