فارس من| قیمت‌گذاری خودرو در شورای رقابت مطرح نشد-طراحی میوه - طراحی میوه

فارس من| قیمت‌گذاری خودرو در شورای رقابت مطرح نشد-طراحی میوه

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، مخاطبین فارس با ثبت سوژه‌ای با عنوان «سرنوشت قیمت گذاری خودرو توسط شورای رقابت چه شد؟» در سایت خبرگزاری، خواستار پیگیری این موضوع شده بودند. خبرنگار فارس این مسئله را در گفت و گو با ولی ملکی، عضو کمیسیون صنایع مجلس پیگیری کرد.

ملکی در پاسخ به  این سوال که قرار بود دستورالعمل قیمت‌گذاری خودرو در شورای رقابت مورد بررسی قرار گیرد، آیا این اتفاق عملی شد؟ اظهار داشت: مصوبه مجلس برای قیمت‌گذاری خودرو توسط شورای رقابت هنوز به تصویب شورای نگهبان نرسیده است. در نتیجه بحثی در این مورد در جلسات شورای رقابت نیز مطرح نشده است.

وی ادامه داد: هر مصوبه‌ای باید توسط شورا تصویب و به مجلس ارسال شود، مجلس نیز آن را به دولت ابلاغ می‌کند و در نهایت باید توسط دولت به دستگاه‌های مربوطه ابلاغ شود.

عضو ناظر شورای رقابت با بیان اینکه هنوز در مورد قیمت‌گذاری خودرو چیزی به شورای رقابت ابلاغ نشده است،‌ افزود: موضوع قیمت‌گذاری خودرو توسط شورای رقابت در قالب طرح ساماندهی صنعت خودرو در مجلس مطرح شد و نمایندگان تمام جوانب موضوع را از جمله قیمت‌گذاری خودرو در این طرح دیده بودند.

به گفته ملکی، تعیین قیمت خودرو در حاشیه بازار، در جلسه سران قوا مصوب شده بود.

به گزارش فارس، مجلس دو ماه پیش مصوبه‌ای در مورد واگذاری مجدد قیمت‌گذاری خودرو به شورای رقابت داشت تا به این ترتیب خودروسازان نتوانند محصولاتشان را به قیمت نزدیک نرخ بازار عرضه کنند.

انتهای پیام/

مطالب مشابه با این مطلبکد آمار